top of page
  • Yazarın fotoğrafıFarmasiikayit

Farmasi’yi İnternette Satabilirmiyim?

Farmasi’ye kayıt olduktan sonra ürünlerinizi sipariş ettiniz ve ürünleriniz elinize ulaştı. Ürünleri internet’te bulunan satış sitelerinde pazarlamak satmak istiyorsunuz. Elbette bu ürünleri satabilirsiniz, fakat bazı kriterlere,kurallara uymanız gerekiyor.

Kriterin bir kısmı Farmasi‘ye bağlı bir kısmı ise Devlete. Farmasi tarafını ilgilendiren durum; katalog fiyatının altında rakamlara satamazsınız. Eğer katalog fiyatının altına satışınız kanıtlanırsa Farmasi sayfa kapatma dahil olmak üzere birçok yaptırım uygulayabilir ve bu sürelide olabilir, süresiz de olabilir.

Şartın devlet tarafında ise şöyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz ; fatura kesmeniz gerekir eğer vergi mükellefi değilseniz kesemezsiniz. Vergi mükellefiyseniz artı kdv fiyat fatura edileceğinden karşıda bulunan kişiler o fiyata ürün almak istemeyeceklerdir.

İnternet üzerinden satış normal satıştan çok daha yorucu ve zahmetli olacaktır. Ürünü iade etmek isteyenler, verdiğiniz hizmetten memnun kalmayanlar, ürünü teslim almayıp geri gönderenler vb. derken bu ticaret size işkence olabilir.

Farmasi’ye üye olarak fabrikadan % 30 – %40 indirimli almak varken internetten ürün almak alıcı-kullanıcı içinde pek avantajlı olmasa gerek.

Farmasi internette satış hakkında daha detaylı bilgi için lütfen sayfamızda bulunan formu doldurunuz. Size hemen dönüş yapalım ve tüm merak ettiklerinizi aydınlığa kavuşturalım.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Farmasi girişimcisi Farmasi’ye üye olanların aldığı ilk unvanlardan biridir. Farmasi girişimcisi olduktan sonra ürünleri katalog fiyatı üzerinden daha indirimli şekilde satın alabilirsiniz. Yani ürünl

Farmasi Giriş için tıklayın Farmasi sana satın alırken tasarruf edebileceğin, satarken gelir elde edebileceğin veya kendi takımını kurarak daha çok kazanabileceğin, şahane bir iş fırsatı sunuyor. Farm

bottom of page