top of page
  • Yazarın fotoğrafıFarmasiikayit

Farmasi Ürün İadesi veya Ürün Değişim Nasıl Yapılır


Farmasi‘den ürün siparişi verirken bazı hatalar yapabiliyoruz. Mesela hatalı ürün kodu yazma veya ürün sayısını yanlış yazma gibi ufak tefek hatalar. Bunun haricinde ürün bize gelirken kargoda hasar görmüş olabilir veya akmış olabilir. Bu gibi durumlarda ürünü Farmasi Enternasyonel‘e geri yollayarak ürün değişimi veya para iadesi almak mümkündür. Bu makalemizde bu işlemin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Öncelikle iade için kesinlikle faturanın olması gerekiyor.

Değişmesini istediğimiz ürünü faturadan buluyoruz ve o sırayı takip ederek “Ürün İade Bilgileri” bölümüne iade veya değişecek ürünün nedenini ve adetini tükenmez kalemle yazıyoruz.


Sebep kısmındaki kodlar şu şekildedir.

A – Hasarlı / Akmış

B – Yanlış Kodlama

C – Yanlış / Paketleme

D – Eksik Paketleme

Faturadaki iade sebebine bu kodlarla birlikte sıkıntınızı belirtebilirsiniz.


Burada önemli olan noktalar ve uygulamamız gereken noktalar var. siparişinizde hediye ürün aldıysanız iade edileceği durumlarda hediye ürünün iade edilmesi gerekir. değişim yapılacağı durumlarda hediyenin iadesine gerek yoktur.


Son olarak en alttaki bölümde doldurmamız gereken yerleri dolduruyoruz ve imzalıyoruz. Daha sonra bu fatura ve iade/değişim ürünlerimizi Aras ‘ya götürüyoruz. Kargo personeline bu kargonun iade olduğunu ve Farmasi Enternasyonal Ömerli Fabrikasına iade edileceğiniz söylüyoruz. Kargoyu karşı taraf ödemeli bir şekilde ücret ödemeden gönderiyoruz. 1 hafta içinde paranız Farmasi panelinize “bakiye” adlı bölüme eklenecektir veya değişim ürününüz tekrardan size kargolanacaktır.

Farmasi ürün iadesi işlemi bu şekildedir. Eğer üye değil ve Farmasi’ye üye olmak, avantajlarından faydalanmak istiyorsanız Farmasi üyelik formunu doldurmanız yeterlidir. Hemen siz de ekibime katılın.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page